האם להתאמן בזמן מחלה?

הרבה פעמים שואלים אותנו מתאמנים האם להתאמן בזמן מחלה או לשבת ולנוח כדי לתת לגוף מנוחה ויכולת להתאושש, בכתבה זו נעסוק בדיוק בשאלה זו.

מנוחה או אימון בזמן מחלה

ראשית לפני שנתחיל להעמיק בנושא חשוב לנו מאד להבהיר כי מחלה יכולה להיות מגוון רחב של תרחישים, זה יכול להיות צינון קל וזה יכול להיות שפעת חריפה, דלקת ריאות וכ"ו… כשאנחנו מדברים על אימון בזמן מחלה אנחנו מדברים על התרחישים הכי קלים, על צינון קל שאיננו מלווה בחום, שיעול, קשיי נשימה ו או תסמינים אחרים, כל מחלה אחרת מלבד צינון מחייבת מנוחה על פי כל דעת המומחים שכן ספורט אפילו יכול להרע את המצב כיוון והוא גורע מהגוף אנרגיה לה הוא זקוק כדי להילחם במחלה, הזיעה שניגרת בזמן אימון יכולה להשפיע על טמפרטורות הגוף ולדרדר את המחלה, במיוחד אם האימון הוא בחוץ או בתנאי מיזוג אוויר בחדר הכושר.

מנוחה או אימון צינון קל – הדעות כאן חלוקות וזהו נושא לוויכוח בין אלו שתומכים וטוענים כי ספורט מאפשר לגוף להתגבר על המחלה לבין אלו שטוענים שעידר מנוחה, התאמצות מוגברת וחשיפה לטמפרטורות קרירות כשהגוף מזיע לאחר הפעילות עלולים להוביל להידרדרות המחלה או לגרום לה להימשך זמן רב.

המתנגדים טוענים כי נזקפת לזכותם עובדה והיא שספורטאים מקצועיים לרוב חווים צינון למשך זמן ארוך יותר זאת כיוון והם לא נותנים לגוף את המנוחה המספקת שהוא צריך בכדי להחלים.

כך או כך התרחקו מאחרים – אם החלטתם לצאת ולהתאמן בזמן צינון קל או שהחלטתם לשבת בבית ולנוח דעו כי צינון יכול לדבק ואפילו בצורה מאד יעילה אז השתדלו לא להגיע לחדרי כושר בהם תוכלו להדביק מתאמנים אחרים רק בגלל שאתם לא רציתם להפסיד אימון אחד או שניים.