10 טיפים לשמירה על תפקוד הלב

10 טיפים לשמירה על תפקוד הלב

10 טיפים לשמירה על תפקוד הלב

על פי הסטטיסטיקה, אחד מגורמי המוות העיקריים של המאה ה-21 הינם אירועי לב שונים אותם עוברים אנשים מכל המינים, וכן גם בגילאים שונים. כמובן שיש קבוצות סיכון כאלו ואחרות לאנשים שהסיכוי שלהם לקבל התקף לב הינו גבוה יותר. לכן, כל מי שנמצא או שהרופא שלו אומר לו שאם הוא ימשיך באורח החיים שהוא מקיים הסיכוי שלו ללקות בליבו עולה, חשוב מאוד לקרוא מאמר זה.

הלב, הינו האחד משני האיבריים המרכזיים של הגוף והוא משאבת הדם המרכזית שלו. מטרתו של הלב הינו להזרים דם לכל חלקי הגוף השונים במשך 24/7. במשך דקה זורמים אל כל האיברים השונים של הגוף באמצעות הלב כ-5 ליטרים לפחות של דם.

הסיכון להפרעה בפעילות הלב נובעים כיום בעיקר מאכילה לא נכונה, מלחץ ומתח, משתייה לא מרובה של אלכוהול ומעישון.

יש מספר טיפים שאפשר לתת בנושא, על מנת לשמור על פעילות תקינה של הלב וכן גם לשמור על תפקודו התקין לאורך שנים רבות.

  1. שמירה על משקל תקין: כאשר סובלים מעודף משקל, הסיכוי ללקות במחלות וביעות לב הינו גבוה יותר. השומן מעמיס על הלב ומפריע לו בעבודתו. בלא מעט מקרים, צנתור מיועד לפתוח חסמים בכלי הדם השונים. לכן, מומלץ מאוד לשמור על משקל תקין ולהיזהר מעודף משקל.
  2. שתייה: מומלץ מאוד לשתות כמות גדולה של מים על מנת לשמור על תפקודו התקין והמלא של הלב.
  3. תזונה נכונה: אין טעם לאכול לאורך זמן אוכל שעשוי להזיק לגוף וללב. המטרה היא לצרוך אוכל שמסייע בשמירת תפקוד הלב. יש להימנע משומניים רווים ולהדיף לדוגמא חלבונים, ירקות ירוקים, פחמימות מורכבות ועוד.
  4. מומלץ לשמור על שגרה של בדיקות שגרתיות (מידי שנה או פחות, תלוי ברופא המטפל), זאת במטרה לגלות חלילה אם יש בעיה כזאת או אחרת.
  5. יש לשמור על אורח חיים רגוע. אחת הסיבות המרכזיות שמביאה בסופו של דבר לאירועי לב בעיתיים וקשים הינה מתח. מומלץ לכל אחד, למצוא במהלך היום את הזמנים והפעילויות שיריגיעו אותו.
  6. פעילות גופנית: פעילות גופנית מסייעת בשמירה על קצב הלב. לרוב מומלץ לבצע פעילות אירובית אינטנסיבית.
  7. לפסיק לעשן: כבר הוכח שסיגריות הן גורם מספר אחד למחלות שונות ביניהן גם אירועי לב שונים.
  8. לשים לב ללב: מחלות ואירועי לב, לא מתרחשים סתם ככה פתאום. לרוב מי שעובר אירוע לב הינו בעל היסטוריה רפואית בעייתית יחסית. יש לשים לב למה שמתרחש אצלנו וכמובן גם אצל אחרים. במידת הצורך מקבלים את הטיפוס המתאים.
  9. לשמור על אהבה: זה כבר הוכח מחקרית כי רגש האהבה הינו רגש שמסייע בשמירה על בריאות הלב.
  10. להיות מודע: חשוב להמשיך ולהיות מודע לגורמים שיכולים לגרום בעיות ללב.