איך להפוך פעילות גופנית לחלק משגרת היום שלנו?

תירוצים יש בשפע, אני גמורה אחרי יום עבודה, בקושי ישנתי בלילה, התינוק העיר אותי ב-2:00 לפנות בוקר, אין לי זמן, קשה לי, יש לי לחץ מטורף בעבודה ועוד ועוד… השאלה היא איך מתגברים על כל אותם תירוצים, מנטרלים אותם מהלקסיקון שלנו ומוצאים זמן להכניס את הפעילות הגופנית כחלק בלתי נפרד משגרת היום שלנו. יש בינינו לא מעט אנשים שמתקשים למצוא את הזמן, הכוח והאנרגיות… אז הנה כמה טיפים פשוטים שיסייעו לכם לעשות זאת…

פעילות גופנית

  1. הכניסו את הפעילות הגופנית שלכם ללו״ז – בדיוק כמו שאתם מחוייבים להוציא בימים שני וחמישי את הילדים מהגן, אין שום דבר בעולם שימנע מכם לעשות זאת, כך התייחסו לגבי ביצוע הפעילות שלכם. התייחסו לפעילות הגופנית כמשהו קדוש בתוך בתוך היומן שלכם, משהו שאי אפשר להזיז אותו לא משנה מה.
  2. בחרו בפעילות גופנית אליה אתם מתחברים – אל תלכו אם משהו שלא מתאים לכם. יש היום כל כך הרבה חוגים המשלבים תזוזה של הגוף, חיטוב ועבודה על סיבולת לב ריאה ולכן חפשו את הפעילות הזו שאם לא תגרום לכם להתמכרות, לפחות תאהבו ותהנו לעשות אותה. זה ממש לא חייב להיות משהו שאתם סובלים.
  3. קשה לכם? נסו להתאמן בקבוצה – קיימות קבוצות ספורט שהמטרה שלהן היא פשוט להעביר את הכמה שעות שבועיות האלה בכייף, עם אנשים אליהם אתם מתחברים. מלבד הנושא החברתי שידחוף אתכם קדימה ויסייע לכם להתמיד במטרה, פעילות גופנית קבוצתית גם מעודדת הישגיות, תחרותיות ומנהיגות. תוכלו לרוץ בקבוצה, לשחות בקבוצה, לרוץ או ללכת בקבוצה ועוד.
  4. קרבו את הפעילות הגופנית אליכם – מחקרים מראים כי כאשר הפעילות הגופנית ממוקמת קרוב אלינו הביתה או אפילו למשרד הסיכוי שנבריז ממנה יורד. אל תקבעו אימון בעיר אחרת בשעה לא הגיונית, נסו לבחור באלטרנטיבה שקרובה אליכם ותמנע מכם לספר לעצמכם סיפורים.
  5. נסו להתאמן בבוקר – בבוקר אתם עירניים, אנרגתיים, חדים וממוקדים. נסו להכניס את הפעילות הגופנית לפני העבודה או במידה ואתם עצמאיים בשעות הצהריים המוקדמות אחרי הפגישות של הבוקר.