אימון רצועות – TRX

אין ספק כי אחד הלהיטים שהביאו שינוי והוסיפו גיוון מורגש בכל המובנים לתחום הספורט הוא לא אחר מאימון הרצועות שכבש את ישראל. ראשי התיבות של המושג אותו אנו שומעים בכל פינה הוא Total Body Resistance Exercise, ואם תנסו אימון אחד תבינו שהשם תואם לגמרי את המציאות. אימון התנגדות המשלב מגוון רחב של תרגילים בעזרתו אנו מפעילים את כל שרירי הגוף, מבלי להזניח אף חלק. רצועות ה- TRX הגיעו אלינו כמובן מארה״ב, ופותחו על ידי חייל שכל מה שהוא רצה להשיג זה שמירה על רמת כושר סבירה. במאמר הבא נציג לכם את היתרונות המשמעותיים ביותר אותם אימון הרצועות מביא איתם.

 

  • לא סתם אומרים שמסגרת הכושר שלנו חייבת להיות קרובה אלינו – אחד היתרונות המשמעותיים שהביאו את רצועות ה-TRX לכזו חשיפה, היא היותן ניידות. ניתן לקחת אותן לכל מקום ולהרכיבן על כל עמוד ברזל או עץ הכי פשוט, דבר המאפשר לנו לשמור על הכושר בכל מקום בו אנו נמצאים, לקחת אותן לחופשה, ואפילו לשלבן יחד עם אימון הריצה, האופניים או השחייה שלנו. לאלו מאיתנו שלא זקוקים למסגרת בכדי להתאמן, יכולים פשוט לרכוש את הרצועות, ללמוד כמה אימונים תוך צפייה ביוטיוב ולהתאמן לבד, מה שיחסוך לכם כמובן מאות שקלים בחודש, אך אין ספק כי מדריך מקצועי יכול להביא אתכם לתוצאות טובות ומהירות יותר.
  • מחזק, מחטב, מצמצם היקפים ומעלה סיבולת – יתרון נוסף ברצועות ה- TRX הוא שניתן לשלבם כמעט עם כל אימון. ניתן לעשות תחנות בשילוב של תרגילי אירובי, תרגילי כוח בדרגות קושי שונות, לעבוד עם דפקים גבוהים או נמוכים, עבודה בזמנים ועוד. יחד עם זאת, ניתן להתחיל ברמה קלה סבירה לאלו מאתנו שנמצאים בכושר גופני ולעלות את הקושי בהדרגה ובהתאמה לקצב האישי שלנו.
  • גיוון – יש אלפי תרגילים שאפשר לבצע באמצעות שימוש ברצועות ה- TRX, החל מתרגילים פשוטים וקלים שעושים עבודה ועד תרגילים קשים עד קשים מאוד. ללא ספק האימון מביא לתוצאות, משפר את הסיבולת ואת החוזק השרירי, מצמצם בהיקפים ומסייע לתהליך ההורדה במשקל.