שחייה לילדים- כל היתרונות

כבר מגיל 3 חודשים תוכלו לחשוף את התינוק שלכם לחוג שחייה במים ביחד אתכם. כמובן שמדובר בבריכה מחוממת המותאמת לגיל הרך. לא רק שהשחייה כבר מגיל קטן מרגילה את התינוק שלכם למים, סך הכל מדובר בסביבה המוכרת לו מהרחם אלא השהייה במים מביאה איתה עוד המון יתרונות חיוביים נוספים אותם תרגישו רק אחרי שהילד יגדל, בטווח הארוך. אז מהם היתרונות בשחייה מגיל צעיר כל כך?

 

  • חיזוק הגוף, שיפור היציבה ועבודה על שיווי משקל- במהלך השיעור, המשחקים והתמודדות עם המים מערכת הנשימה של התינוק תתחזק, הוא ילמד איך לייצב את עצמו במים וכך יחזק את הגוף בצורה המותאמת לגילו ולהתפתחותו האישית.
  • חיזוק הבטיחון העצמי- היכולת של הילד להתמודד עם עולם המים מסייעת לו לחזק את הביטחון, את הדימוי העצמי. הילד הופך עצמאי, לומד לפתח לעצמו מיומנויות לצוף וככל שהוא נע במים בצורה חופשית יותר, כך הביטחון העצמי שלו עולה.
  • שיפור הריכוז והערנות- מחקרים רבים מראים כי השיעורים במים תורמים לעוררות והעירנות של התינוק, מסייעים בריכוז ואף נהנים משלווה ורוגע.

 

כמובן שכדי שהילד שלכם וגם אתם תוכלו להנות מכל היתרונות ששחייה במים מביאה איתה, יש לבחור מורה או מדריך מקצועי אשר עבר הכשרה והתנסה בפעילות ועבודה עם הורים ותינוקות.

 

יש לבצע את תהליך הלמידה בשלבים כאשר בחודש הראשון רק מרגילים את התינוק למים ומאפשרים לא להסתגל למדריך, לאווירה, למים, למוזיקה הנלווית ובכלל לסביבה. לאחר חודש מתחילים לצלול כלומר מלמדים את התינוק להכניס את פניו למים ועובדים על כל שאר הגוף. בגיל שנתיים, ניתן להתחיל ללמוד איך שוחים, שלב אחר שלב, לאט ובסבלנות רבה. בגיל 3 ניתן כבר לשלב אמצעים ואביזרי שחייה כמו סנפירים, לומדים איך לנשום במים ובעיקר מחזקים את מערכת הנשימה, את היציבה ואת שרירי הכתפיים והגב.