הקשר בין המזון לבין האנרגיה הדרושה לגוף לביצוע אימון

כשאנו מתאמנים ואין זה משנה אם בחרנו לרוץ, לרכב על אופניים, לעשות בחדר הכושר אימון קיקבוקסינג מטורף, להרים משקולות או אפילו להיות חלק משיעור יוגה בחדר מחומם ל-36 מעלות הגוף שלנו מוציא המון אנרגיה. בזמן שאנו מבצעים פעילות גופנית מתרחשים מגוון של תהליכים פיזיולוגיים ולכן יש חשיבות רבה לתזונה שלנו. כדי שהגוף שלנו יוכל להתמיד במאמץ לאורך זמן, עלינו לספק לו אנרגיה ולאכול בצורה מאוזנת לא רק לפני או אחרי האימון אלא באופן קבוע כחלק בלתי נפרד מקיום אורח חיים בריא ומאוזן.

 

אז מה לאכול ?

בבוקר הגוף שלנו נמצא אחרי סוג של צום ולכן הארוחה הזו מאוד חשובה. נכון, לא כולנו יכולים להכניס ארוחה דשנה איך שהם פותחים את העיניים אבל כן חשוב לספק לגוף אפילו משהו קטן ובשלב מאוחר יותר לשלב ארוחה טובה המשלבת חלבון, פחמימה ומעט שומן.

 

לפני אימון משהו כמו שעה וחצי, כדאי לאכול ארוחה דשנה: פחמימה מורכבת או דגן כמו אורז, פסטה, קינואה או כוסמת בשילוב חלבון כמו דג, עוף, טופו או מנת בשר רזה וירקות. חצי שעה לפני האימון כדאי לשלב פרי או פרוסה עם ממרח בריא כמו דבש, גבינה רזה, אבוקדו כדי לספק לגוף שלנו אנרגיה זמינה. כשעה וחצי אחרי האימון מומלץ שוב לאכול ארוחת דשנה ועשירה. בכדי לספק לגוף את כל מה שהוא איבד במהלך האימון ולנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח בפנינו.

 

איך מגוונים?

כידוע, כולנו יכולים להשתעמם בשלב כזה או אחר ולכן כדאי לגוון בארוחות. ניתן לקחת רעיונות והשראה ממתכונים באינטרנט או להירשם לערוץ בריאות ביוטיוב. גם בספרי בישול יש המון רעיונות לאוכל בריא ומזין שאפשר להכין בקלות.