איך חוזרים לכושר אחרי מחלה

יצא לכם לאחרונה לחלות ולהיעדר מאימוני כושר סדירים למשך תקופה של שבוע עד שבועיים? אם התשובה היא כן ואתם רוצים לחזור דעו שעליכם לעשות זאת בצורה מבוקרת כדי להימנע מפציעות מיותרות.

בכתבה זו נעסוק בחזרה לאימונים סדירים לאחר שבוע עד שבועיים של היעדרות מהם, איך חוזרים ולמה כל כך חשוב לבנות סולם מאמצים.

חזרה מבוקרת לאימונים

אמנם שבוע עד שבועיים נראים לכם כמו זמן קצר אבל במובנים של כושר ובמיוחד לגוף שמתאושש ממחלה זוהי תקופה די ארוכה שצריך לתת לגוף את הדרך הטובה ביותר להסתגל בחזרה לפעילות.

חזרה לשגרה – אז החזרה לשגרה אמורה להיעשות בצורה מבוקרת ומדורגת, אם לפני תקופת המחלה רצתם לצורך ההמחשה 30 דקות בקצב של 5.3 לקילומטר עכשיו תצטרכו להאט את הקצב או להגביל את המרחק ולחלק את זה ככה שבכל אימון במשך שבוע עד 10 ימים (אם תרגישו קשה מידי אז אפילו תמרחו את זה ליותר זמן) תגבירו את הקצב ואת המרחק עד שתחזרו למצב הקודם.

סולם מאמצים – סולם המאמצים אמור להגן עליכם מפני פציעות מיותרות על ידי כך שהוא מרגיל את הגוף לאט לאט לחזור לכושר, אם תחזרו בוואת אחת לאותה דרגת מאמץ שעשיתם לפני המחלה אתם מעמיסים בפתאומיות על השרירים והגוף ומצב שכזה במיוחד אחרי מחלה שהחלישה את הגוף יכול ליצור את המצב לפציעה. באמצעות ירידה בדרגות המאמץ המוכרות לכם וטיפוס מבוקר מאימון לאימון בחזרה תצמצמו את הסיכוי לפציעות.

באיזה דרגת מאמץ לעבוד בחזרה לשגרת אימונים – את התשובה הזאת יכול להגיד לכם או מאמן אישי שמכיר אתכם או אתם עצמכם איך שאתם מרגישים עם הגוף שלכם.