האם אימוני בית שווי ערך לאימונים בחדר כושר?

משבר הקורונה בחודש מרץ 2020 גרם לכך שכל חדרי הכושר בישראל נסגרו לתקופה לא מוגדרת בה אנו אמורים לשמור על ריחוק חברתי ולצמצם את היקפי ההידבקות של נגיף הקורונה המתפשט ברחבי הארץ.

מצב זה גרם למיליוני ישראלים הרגילים לשגרת אימונים מסודרת בחדרי הכושר לחפש אחר אלטרנטיבות ביתיות כיוון כי גם פעילות גופנית המרוחקת מ 100 מטר מהבית נאסרה בהחלט, השאלה הנשאלת האם אימוני הכושר הביתיים שווי ערך לאלו המתבצעים בחדר הכושר, על שאלה זו ננסה לענות לכם בכתבה הבאה.

יש להתאמן בבית ויש מסדר אימונים בבית

התשובה לשאלה האם אימוני בית שווי ערך לחדר כושר יכולה להיות כן (אפילו יותר) ובו זמנית יכולה להיות גם לא מוחלט! איך זה יכול להיות? מיד תבינו:

• אימוני בית שווי ערך לחדר כושר ואף יותר מכך – נתחיל מכך שאם יש לכם מספיק מקום בבית או בחצר למכשירים שונים איתם אתם רגילים לעבוד (או מספיק מקום לעשות תרגילים חילופיים למכשיר כושר) אז הרי שהנה המצב הפך להיות שווה ערך לחדר כושר, עכשיו רוב ההצלחה או הכישלון יהיו תלויים ביכולת שלכם להתמיד בפעילות הגופנית לפחות כמו שהייתם מתמידים בזמן שגרה, אם תצליחו אפילו יותר כי יש לכם יותר זמן פנוי אז הצלחתם אפילו להתעלות על ערך חדר הכושר.
• אימוני בית שלא מתקרבים לחדר הכושר – אם חסר לכם מקום לאימונים בבית, אם אתם סגורים עם הילדים וכל מה שנשאר לכם זה איזה שעה ביום שאתם כבר סחוטים אז סביר להניח שאימוני הבית שתצליחו איכשהו לעשות לא יהיו שווי ערך לאלו שאתם עושים במכון הכושר שלכם.

עוד משהו שיעניין אותך:
הרבלייף – על תזונה נכונה ואורח חיים בריא