האם טבעונים יכולים לפתח שרירים?

בעוד לפני כמה שנים, היינו בטוחים שטבעונות היא טרנד שעומד לחלוף, היום אנו מבינים כי מדובר באורח חיים ובשינוי מהותי שרבים מאיתנו בחרו לעשות. אחת השאלות אותה אנו שואלים את עצמנו בתהליך המעבר לצמחונות היא האם טבעונים יכולים לפתח שרירים. התשובה לשאלה זו היא כן, בהחלט. בכדי לפתח שרירים צריכים להתרחש כמה תהליכים במקביל…

  1. כמות אחוז השומן צריכה לרדת
  2. כמות החלבון שאנו צורכים צריכה לעלות
  3. עלינו לבצע פעילות גופנית במטרה להגדיל את מסת השריר (פעילות כוח)

אז נכון, סעיף מספר 2 יכול מעט להגביל אותנו, שכן כמות החלבון גבוהה במאכלים הנמצאים בחי כמו דגים, עוף, בשר, ביצים ומוצרי חלב – מוצרים שטבעונים נמנעים מלהכניס לגופם. לכן, כדי שאכן נוכל לאפשר לגוף לבנות את מסת השריר ולפתח את הגוף מבחינת חוזק, עלינו להשלים את כמות החלבון שאנו צורכים ממקורות אחרים. למשל, מוצרי סויה למיניהם מכילים כמות גבוהה של חלבון, ניתן להחליף את הדגים, העוף והבשר בטופו למשל, בקטניות שמכילות כמות נאה של חלבון כמו למשל חומוס, שעועית, עדשים וגם דגנים ופחמימות מורכבות כמו למשל כוסמת או קינואה. מוצרי מזון נוספים המכילים כמות יפה של חלבון הם: פיסטוקים, שקדים, זרעי דלעת, בוטנים, זרעי קנבוס, שעועית פינטו ובכלל כל סוגי העדשים והשעועית.

כן חשוב לוודא שאנו צורכים מספיק חלבון וכי אנו מנצלים את חלון ההזמנויות שנפתח בפנינו בסיום האימון. למשל, ניתן לשלב עדשים עם אורז וכך להנות מארוחה המשלבת חלבון מלא, כלומר ארוחה שיש בה את כל חומצות האמינו החיוניות להן הגוף זקוק.

לסיכום, בהחלט ניתן לפתח מסת שריר גם עם תפריט טבעוני מאוזן, טעים ובריא. ניתן למצוא מגוון של מתכונים טבעוניים טעימים ובריאים ברחבי הרשת. כמו כן, מומלץ לבדוק את קטלוג המוצרים של הרבלייף.