החשיבות של נעליים ומדרסים כנגד פציעות וכאבים

הרגליים מהוות בסיס לגוף וכל המשקל שלנו יורד אליהם, חשיבות יציבות העמידה משפיעה על כל מנגנוני השרירים ואי יציבות תוביל ללחץ על שרירים לא נכונים שלא בנויים לספוג אותו וכך נוצרים כאבים ופציעות.

בכתבה זו נעסוק בכל הקשור לחשיבות של נעליים ומדרסים כנגד כאבים שונים ופציעות, המשיך לקרוא!

מה הקשר בין נעליים ומדרסים לבין כאבים ופציעות?

הקשר הוא עצום, כמו שהסברנו בתחילת הכתבה הרגליים שלנו הם הבסיס לגוף ודמיינו לכם שאתם בונים בית על עמודים ששניים מהעמודים ניצבים עקום, במקום לחלק את כל הלחץ בשווה על ארבעת העמודים יבצר לחץ לא רצוי על רק שניים מהם מה שיוביל לסיכון גדול יותר להתמוטטות הבית, ככה גם גופנו.

אם ישנו לחץ גדול יותר לאחד הצדדים במוקדם או מאוחר תרגישו את זה על גופכם, כאבי ברכיים, גב, אגן, ירך ועוד… המצב גם יכול להוביל לפציעות שרירים כיוון ובזמן פעילות כמו הליכה או ריצה מתגבר הלחץ והשרירים עלולים להיקרע ולהינזק כיוון והם לא מתוכננים לשאת משקל ולחץ שכזה.

אז איך מתקנים את הבעיה? אז ראשית גשו לאורטופד עם בעיות הכאבים שאתם חשים שיבדוק האם אתם צריכים מדרסים, במידה ויש לכם קשת גבה מידי, פלטפוס או כל בעיה כזו שגורמת לאי יציבות המובילה לכאבים אפשר לתקן זאת עם מדרס מותאם אישית לכף רגלכם, החשיבות של מדרס איכותי תהיה ההבדל בין עוד כאבים ופציעות לבין חזרה למצב התקין והנוכחי של הגוף.

ונעליים אתם שואלים את עצמכם מה הקשר? ובכן נעליים איכותיות ואורטופדיות יסייעו לכם להפחית את עוצמות הזעזוע שבהליכה ובריצה ובכך להקטין את סיכוי הכאבים והפציעות אך גם יהוו בסיס מתאים וטוב למדרסים, אם רכשתם מדרסים איכותיים ושמתם אותם על נעליים לא מתאימות זה כאילו לא עשיתם כלום.