חיטוב הגוף על ידי דיאטת גלוטן

רובנו שואפים לגוף חטוב, רזה, בריא ומוכנים לעשות לא מעט בכדי להשיג את זה בין אם על ידי פעילות גופנית, שמירה על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ומאוזנת. אחד הנושאים החמים בתחום של תזונה, אורח חיים בריא וחיטוב הגוף הוא סביב עניין הגלוטן. גלוטן הוא בעצם חלבון הנמצא בדגנים שונים כמו שיפון, כוסמין, חיטה, שעורה כאשר הרכיבים בו נקראים גלוטנינים וגלידאנים.

 

למעשה, הגלוטן הוא זה שהופך את הבצק של הלחם לגמיש ומאפשר לו את תהליך התפיחה. אנשים רבים אינם רגישים לגלוטן ובכל זאת הטענה בשנים האחרונים מתבססת על כך שתזונה ללא גלוטן לא רק תורמת לבריאות, אלא גם מסייעת בתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף.

 

הסיבה לכך שתפריט נטול גלוטן יכול לעזור היא משום שאצל חלק מהאנשים הגלוטן יכול לגרום לבעיות במערכת העיכול הפוגעים בתהליך הירידה במשקל ובתהליך חילוף החומרים.

 

בנוסף, הגלוטן שהיו צורכים פעם אינו הגלוטן של היום כך טוענים המומחים. היום החיטה עברה כל מיני שינויים בתהליך הגידול מה שגורם לקושי רב בתהליך העיכול של הגלוטן. בנוסף, הגלוטן יכול לגרום לקושי בספיגה של מינרלים, ויטמינים, סיבים תזונתיים ושאר רכיבים מה שגורם פעמים רבות לתחושת רעב ומעודד עלייה במשקל.

 

היום בקלות ניתן להשיג קשת רחבה של מוצרי מזון ללא גלוטן וללא סוכר החל מלחמים, דרך עוגיות בריאות, פסטה ללא גלוטן, קרקרים ללא גלוטן, פרכיות ועוד. כמובן שחשוב לשלב יחד עם תפריט מאוזן ללא גלוטן גם פעילות גופנית ושינה בכדי שאכן נוכל לחטב את הגוף ולאפשר לו להתאושש אחרי אימון.