כדי להתחזק באימון, מה צריך לעשות?

איזה יופי! החלטתם לעשות שינוי, נרשמתם לתכנית כושר כלשהיא שאתם מתחברים אליה וחושבים שהיא מתאימה לכם. בכדי שהמטרות שלכם אכן יתממשו ותשיגו את היעדים שהצבתם לעצמכם, בין אם זה ירידה במשקל, חיזוק הגוף או העלאת מסת שריר, יש כמה דברים שאתם חייבים להקפיד עליהם!.

 

  1. עבדו לפי תכנית אימונית מסודרת והדרגתית- כל אחד מאיתנו מכיר את הגוף ואת היכולות הפיזיות שלו. מומלץ מאוד לעבוד לפי תכנית אימונים מסודרת, להתחיל במשקלים קלים ורק לאט לאט ובהדרגה לעלות את המשקלים או את עצימות האימון. אם התחלתם אימוני ריצה למשל, כדאי להתחיל בריצה קלה ולהתמיד על פי תכנית אימונים של עד 5 קילוטרים. רק אחרי שעמדתם ביעד מבחינת זמנים ומרחק, יש לשנות את התכנית ולהגביר את הקצב ובמקביל גם להגדיל את המרחק. אימונים עצימים שיתבצעו בצורה שאיננה הדרגתית, יכולים לגרום לפציעות ספורט, לדלקות כתוצאה מפציעה ולהשבית אתכם לגמרי ואז תלכו כמה צעדים אחורה. בנוסף, חשוב לבצע את הפעולות השונות בצורה נכונה ומדויקת.  במקרה של חיזוק הגוף למשל, עדיף לעשות פחות חזרות אבל שהן יהיו מדויקות ואיכותיות עם משקל שהוא יותר גבוה.
  2. הקפידו לאכול כמו שצריך לפני ואחרי האימון – באימונים בעצימות קלה עד בינונית, אין צורך להגדיל את כמות החלבון, אבל כן חשוב לאכול מסודר, להקפיד לאכול ארוחה יחסית גדולה כשעה וחצי לפני האימון וארוחה קטנה כחצי שעה לפני. בנוסף, כדאי לנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח מיד אחרי האימון ולאכול עד שעה וחצי מהרגע שסיימתם להתאמן. שלבו בארוחות את שלושת אבות המזון, ירקות והקפידו לאכול מזונות עם ערך גליקימי גבוה.
  3. שינה- אחד הדברים הכי חשובים להגשמת המטרות שלכם בכל מה שקשור לפעילות גופנית הוא שינה. בשינה מתרחשים תהליכי חידוש ושיקום של התאים והרקמות, הגוף טוען את עצמו מחדש ולכן כדאי לנסות לישון לפחות 7 שעות בלילה.