שגעון הטרנד חתירת הסאפ

סאפ הינו ספורט המשלב גלישה וחתירה בעמידה וכאן נגזר גם שמו, SUP – STAND UP PADDLE. הגולש עומד על גלשן שהוא מעט רחב יותר מגלשן גלים טיפוסי על מנת שגולש יוכל לעמוד עליו בצורה יציבה לאורך זמן ומפדל בעזרת משוט ארוך כאשר הוא עומד. גלישת הסאפ מזכירה מאוד לנו הישראלים את החסקה המוכרת כל כך שנחשבת לסמל בחופי ישראל מאז הקמת המדינה, ומזכירה מאוד גם שייט גונדולות או שייט בקאנו שלקוחות מתרבויות אחרות וייתכן כי השפיעו על התפתחות ספורט הסאפ בעולם.

גלישת סאפ

 

הסאפ אמנם מוכר בעולם מזה שנים רבות אך למעשה הוא לא היה ספורט מאוגד במדינות רבות עד תחילת שנות האלפיים והוא עדיין אינו מאוגד אצלנו בארץ. רק לקראת תחילת שנות האלפיים החלו להתפתח תחרויות ואליפויות של גלישת סאפ בעיקר בארצות הברית והספורט החל לתפוס תאוצה כאשר בשנת 2012 הוא נרשם בתור הספורט עם הכי הרבה מצטרפים חדשים. בארץ מי שאחראי רבות על קידום ענף הסאפ הוא הגולש בדימוס עמית ענבר שמארגן תחרויות רבות ומקדם את הספורט.

 

יתרונות הסאפ ולמי הוא מתאים?

ענף הסאפ מתאים למעשה לכל אחד ואחת מאיתנו בכל גיל, זהו ספורט שאידיאלי עבור אוהבי הים וחובבי הגלים ובמיוחד עבור אלה שאוהבים ספורט מאתגר. במהלך גלישת סאפ לא רק שתשרפו מספר רב של קלוריות ותעבדו על הסיבולת לב ריאה שלכם, אלא גם תוכלו לשפר עוד מספר רב של תכונות כמו שיפור הקורדינציה ושיווי המשקל שלכם תודות לסביבה הייחודית של הים והעבודה עם הגלשן והמשוט במקביל. בנוסף תעבדו על קבוצות רבות של שרירים במהלך גלישת הסאפ לאור העובדה שמנחי הגוף משתנים רבות במהלך הגלישה כך שבפעילות אחת תעבדו על שרירי הבטן, הכתפיים, שרירי הידיים והרגליים ועוד.

עוד משהו שיעניין אותך, אישים מתחום התקשורת:
עופר אלשיך you tube
עופר אלשיך goole +
עופר אלשיך