5 המזונות בעלי החלבון הכי מומלצים אחרי אימון

כל מי שמתאמן בחדר כושר, בסטודיו, בבריכה או בכל מסגרת אחרת של פעילות גופנית יודע שאחרי אימון, כדאי ומומלץ לאכול מזון עשיר בחלבון. כשעה וחצי לאחר האימון, נפתח חלון הזדמנויות אשר מאפשר לנו לבנות את השרירים והתאים, לכן כדאי לשלב מזון עשיר בחלבון. הנה 5 המזונות הטובים ביותר לצריכה אחרי אימון.

 

  1. שיבולת שועל – במאה גרם של שיבולת שועל יש 89 גרם של חלבון. מדובר בחלבון מלא ועשיר מה גם שהיא משלבת סיבים תזונתיים, פחמימות ומגוון של ויטמינים ומינרלים. ניתן לבשל את שיבולת השועל יחד עם חלב שקדים או חלב אורז, להכניס כמה פירות והנה ארוחה מושלמת אחרי אימון.
  2. ביצים – במאה גרם ביצים יש 14 גרם חלבון ולכן אחרי אימון מומלץ לצרוך בין 1-2 ביצים בשילוב של גבינה, לחם מלא וגם ירקות. ביצים מספקות לגוף את כל חומצות האמינו להן הוא זקוק, ויטמינים ומינרלים. בביצים יש כמות גבוהה של כולסטרול ולכן לא מומלץ לצרוך יותר משתי ביצים ביום.
  3. חזה עוף – חזה עוף ידוע בתור מזון עשיר בחלבון. במאה גרם של חזה עוף יש 23 גרם חלבון. כדאי לשלב ארוחה בה חזה עוף צלוי עף המחבת עם מעט שמן זית ותבלינים, אורז ועדשים מבושלות וירקות וכך אנו מספקים לגוף את כל אבות המזון, סיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים לצד כמות נאה של חלבון.
  4. סלמון – דג סלמון נחשב לאחד הדגים הבריאים. לא רק שהוא מספק לגוף חומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3, הוא גם מכיל כמות נאה של חלבון. במאה גרם סלמון יש כמעט 21 גרם חלבון. גם אותו ניתן לשלב עם מגוון של תבשילים וירקות כמו למשל בטטה בתנור, קינואה וכדומה…
  5. טונה – מקופסת או טרייה, זה לא ממש משנה. טונה נחשב גם הוא לדג עשיר בחלבון. במאה גרם טונה בשמן יש 26 גרם חלבון. ניתן לשלב אותה בסלט, בכריך או אפילו סתם כך לנשנש אחרי האימון.