טייצים: מדריך לנשים ספורטיביות


טייצים: מדריך לנשים ספורטיביות

טייצים הפכו לפריט חובה בארון של כל אישה שמקפידה לשמור על כושר.  הם נוחים, תומכים ומאפשרים לנו לנוע בחופשיות, בין אם אנחנו מתאמנות בחדר הכושר, עושות יוגה או יוצאות לריצה. אבל איך בוחרים את הטייץ המושלם?

עיצוב:

טייצים לנשים מגיעים במגוון רחב של עיצובים, החל מקלאסיים ואלגנטיים ועד צבעוניים ומבוססית על תבנית מעוצבת. בחירת העיצוב תלויה בעיקר בטעם אישי וברמת הנוחות. חשוב לבחור טייץ שגורם לכם להרגיש טוב עם עצמכם, ומתאים לסגנון הלבוש שלכם  .

כדאי לדעת: ישנם גם טייצים מחטבים שמחמיאים לגזרה. כדאי לבדוק.

גמישות:

טייץ איכותי צריך להיות גמיש מספיק כדי לאפשר לכם לנוע בחופשיות, בלי להגביל את טווח התנועה. חשוב לבחור טייץ מבד נושם וגמיש, כמו לייקרה או ניילון. כדאי להקפיד על בד קריר ונוח.

נוחות:

הטייץ צריך להיות נוח לאורך זמן, גם לאחר פעילות גופנית אינטנסיבית. חשוב לבחור טייץ בגודל המתאים, עם גזרה נוחה ותפרים שטוחים שלא יגרמו לחיכוך וגירויי.

בחירה נכונה:

בחירת הטייץ המושלם תלויה במספר גורמים:

  • סוג הפעילות: אם אתם מתאמנים בחדר הכושר, ייתכן שתצטרכו טייץ תומך יותר. אם אתם עושים יוגה, ייתכן שתצטרכו טייץ גמיש יותר על מנת לקבל טווח תנועה מירבי.
  • מזג האוויר: אם אתם מתאמנים בחוץ בחורף, ייתכן שתצטרכו טייץ מחמם יותר מבד עבה. הטייץ אינו מתאים לכל מזג אוויר ובהחלט לא לימים הקרים ביותר באופן קיצוני בעונה.
  • העדפה אישית: יש נשים שמעדיפות טייץ גבוה, ויש נשים שמעדיפות טייץ נמוך. יש נשים שמעדיפות טייץ עם כיסים, ויש נשים שמעדיפות טייץ בלי כיסים.

טיפ: אימון יהיה יותר נוח כאשר הכיסים ריקים. בחדר כושר זה בהחלט אפשר, אבל לא תמיד אפשר להשאיר מפתח בבית.

טיפים לבחירת טייץ:

  • לא להתעצל למדוד בחנות. יכולים להיות הבדלים בין חברות גם כאשר מדובר באותה מידה.
  • רוכשים דרך אתר אינטרנט – חשוב להזמין באתר שמאפשר משלוח והחזרה בחינם כדי שלא תבזבזו את הכסף שלכם על החזרות.

 

טיפים נוספים:

  • כדאי לכבס את הטייץ לאחר כל שימוש אינטנסיבי.
  • יבשו את הטייץ בתלייה, ולא במייבש כביסה. החומר עדין ועלול להיקרע או להישחק מהר יותר.
  • הימנעו משימוש במרכך כביסה, שעלול להפחית את גמישות הבד. לכן כדאי לכבס את בגדי הספוט שלכם בנפרד משאר הכביסה.
  • מתאמנים כל יום? רכשו לפחות  7 טייצים כדי שיהיה לכם מספיק לכל יום וכך תוכלו לכבס פעם בשבוע.

לסיכום:

טייצים לנשים הם פריט לבוש חשובים לכל אישה ספורטיבית. בחירת הטייץ המושלם תלויה במספר גורמים, כמו סוג הפעילות, מזג האוויר והעדפה אישית. עם קצת מחשבה ותשומת לב, תוכלו לבחור את הטייץ שיאפשר לכם להתאמן בנוחות ובסטייל.