מודעות עצמית

ללא ספק, אחד הדברים החשובים ביותר כאשר רוצים ומעוניינים לשמור על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ופעילות ספורטיבית הינו מודעות עצמית. כאשר מדובר על מודעות עצמית. הכוונה היא לכך שכל אחד יודע מהם הנקודות החזקות שלו וכן מהן נקודות התורפה שלו. לא משנה אם מדובר על ספורטאים מקצוענים או על שרק עכשיו מעוניינים להתחיל לשמור על אורח חיים בריא.

מודעות עצמית

מודעות עצמית

לדוגמא, אדם שזה עתה מעוניין לשמור על אורח חיים בריא, רוצה להתחיל בתפריט של תזונה נכונה ומעוניין לבצע פעילות גופנית, צריך לדעת כיצד הוא יכול לבצע את התהליך בצורה הטובה ביותר. כך, לדוגמא, אותו אדם יודע שהנקודות החזקות שלו מתבטאות בכך שהוא מאוד עקבי וכן גם יש לו מוטיבציה גבוהה, אלו דברים שיסייעו מאוד להמשך הדרך.

מאידך, לכל אחד יש את נקודות התורפה שלו שעשויות להפריע לו בתהליך. לדוגמא, ללא מעט אנשים קשה מאוד להיגמל מכל מיני הרגלים ישנים ומגונים שלא ממש מסייעים לתהליך. מעשנים לדוגמא, יצטרכו לדעת, שעל מנת להצליח בתהליך, הם יצטרכו לכל הפחות להפחית את מספר הסיגריות שהם מעשנים ביום. כל מי ששותה כמויות גדולות של אלכוהול, יצטרך להבין שלאלכוהול יש השפעה מאוד לא חיובית על הגוף והרבה לא מודעים לעובדה כי הוא גם עשיר בקלוריות במקרים מסוימים. כמו כן, אנשים שמודעים לכך, שהחולשה שלהם הם דברים מתוקים יצטרכו להתמודד גם עם זה.

ללא ספק, מי שעוסק זמן רב בספורט ושומר על אורח חיים בריא הוא בעל מודעות עצמית גבוהה יותר. לא תמיד מדובר רק על נושאים שקשורים לתזונה כפי שציינו קודם לכן, אלא יש לכך עוד מספר דוגמאות רלוונטיות. במקרה של ספורטאים, המודעות העצמית מתבטאת בכך שהם צריכים להכיר את הגוף שלהם טוב. מתי הם יכולים לבצע אימון אינטנסיבי וכן גם מתי הם צריכים לבצע אימון קל יותר. במידה ומעמיסים יתר על המידה על הגוף הוא בסופו של דבר כמובן עשוי להגיב בהתאם. לכן, חשוב אף פעם לא למתוח את החבל אלא להיות מודעים גם לגוף ולהקשיב לו.

כך, שבהחלט ניתן לראות, שלמודעות עצמית יש חשיבות רבה באורח חיים בריא, ספורט ותזונה נכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *