קריאטין מהו?

לא מעט אנשים שעוסקים בספורט ולא משנה אם זה ספורט מקצועני או ספורט חובבני, משתמשים כיום בתוספי מזון. אחד מתוספי המזון המוכרים יותר הינו אבקת החלבון, שבעצם מסייעת בבניית השריר בצורה מהירה יותר ולרוב אנשים שמתאמנים רוב זמנם באימוני כוח בחדר כושר ישתמשו בתוסף מזון זה. עם זאת, כמובן שיש מספר גדול יותר של תוספי מזון שבהם משתמשים שאחד התוספים המרכזיים כיום בשוק הינו הקריאטין שהפך להיות מאוד פופולארי בשנים האחרונות.

יש האומרים כי קריאטין הינו תוסף התזונה שממנו רואים תוצאות רבות יותר לעומת שאר תוספי התזונה האחרים בשוק. הוא גורם לכך שבסופו של דבר גודלת משמעותית מסת השריר וכן גם לכך שהביצועים הגופניים משתפרים מאימון אחד למשנהו. עלייה בריכוז הקריאטין בגוף גורם לכך שמתקבלת עלייה בכוח השרירים.

אימוני כוח שיטות עיקריות

אימוני כוח שיטות עיקריות

באופן כללי, הקריאטין הינו חומר שנוצר במקומות שונים בגוף: בכליה, בכבד ובלבלב כאשר כמעט 95% מהחומר נמצא בשרירי העצמות השונים. והשאר נמצאים באברים אחרים בגוף. ניתן לקבל קריאטין בצורה טבעית לחלוטין על ידי אכילה של בשר רזה וכן גם של דגים. מדובר על מזונות שמכילים כמות גדולה יחסית של קריאטין. עם זאת, מחקרים מצאו שמזונות שונים אותם מבשלים מכילים כמות קטנה יותר של קריאטין.

לכן, ניתן הקריאטין גם כתוסף תזונה. ניתן לחלק בקרב ספורטאים את נטילת הקריאטין לשני סוגיים עיקריים: נטילה של תוסף המזון שמיועדת כאשר מעוניינים בחיזוק השרירים. אז הכמות הינה גדולה יותר. כמו כן, הסוג השני שמתייחס לנטילה הינו כזה שמיועד לשמור על השרירים הקיימים, אז יש להתאים את הכמות.

עוד משהו שיעניין אותך:
הרבלייף – אורח חיים בריא
הרבלייף
הרבלייף בטוויטר, הרבלייף – תזונה נכונה, הרבלייף בפייסבוק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *